Spa & Wellness

Kazdağları’ndan gelen şifa dolu termal su
Jura Hotels Altınoluk Thermal’de sizi bekliyor

Masajlar ve Terapiler

  • Klasik Masaj
  • Aromaterapi Masajı
  • Geleneksel Bali Masajı
  • Sıcak Taş Masajı
  • Refleksoloji Masajı
  • Spor Masajı
  • Lenf Drenaj Masajı
  • Anti-Selülit Masajı
  • Bali Baş, Boyun ve Omuz Masajı
Masaj
Hamam

Sauna

Sauna İle Ölü Hücrelerinizden Kurtulun
Finlandiya’nın geleneksel Fin hamamı olarak bilinen sauna, yoğun iş günlerinin kurtarıcısı, rahatlamak amacıyla aranan huzurlu bir ortamdır. Sauna cildin gözeneklerini açarak ölü hücreleri temizlerken nemlenen hava ile rahatlama sağlar. Genel olarak saunanın prensibi nemlenen hava ile terlemeyi sağlayarak vücuttaki toksin maddeleri ter yoluyla uzaklaştırmaktır. Saunanın rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapar. Antikor üretimini arttırması bağışıklık sistemini güçlendirir ve bizi dış etkenlere karşı son derece dirençli hale getirir.

Buhar Odası

Buhar İle Tazelenin
Jura Hotels Altınoluk Thermal'de buhar odamız pandemi döneminde rezervasyon ile 2 kişiye hizmet vermektedir. Nemli ve sıcak bir ortam sunması nedeniyle buhar odası, cilt üzerinde dinlendirici ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. Vücudun sıcak ve nemli bir ortamda olması, ter bezlerinin çalışmasını sağlar. Bu sayede vücutta biriken zararlı maddelerin ve toksinlerin atılması süreci başlatılmış olur. Isı yükseldikçe vücuttan atılan ter miktarı artar, zararlı maddelerin ve toksinlerin %30 kadarı terleme yoluyla atılabilir. Buhar odası oldukça yüksek nem oranına sahiptir. Bu sayede vücuttan terleme yolu ile atılan zararlı maddeler, deri üzerinde yenide kurumaz ve emilmez.

buharOdasi
Tuz Odası

Tuz Odası

Tuz Odasının Sağlığa Faydaları;
Jura Hotels Altınoluk Thermal'de tuz odamız 16,5 metrekaredir. Pandemi döneminde 2 kişiye hizmet vermektedir. Tuz odasının saymakla bitmeyen faydaları vardır. Astım, alerjik astım, nefes darlığı, sinüzit, kronik öksürükler, genel burun tıkanıkları, nefes yoluna bağlı horlamalar, geniz akıntılarına, uyku düzensizlikleri ve yorgun uyanma gibi bir çok soruna fayda sağlamaktadır.

Dinlenme Odası ve Kar Çeşmesi

Cildiniz Canlandırın...
Sauna ve buhar odası gibi sıcak mekânlardan çıktıktan sonra buz parçaları vücudu serinletmek için kullanılır. Soğuk duşa nazaran daha yumuşak bir sıcaklık geçişi sağlar. Buz haznesinden alınan kar-buz parçaları önce kollara ve bacaklara daha sonra vücudun geri kalanına sürülmesiyle terapi tamamlanmış olur. Bu sayede cilt canlanır, kan dolaşımı hızlanır ve bağışıklık sistemi güçlenir. Eski zamanlarda ılıklık olarak kullanılan sıcak soğuk geçişlerinde bedeni dinlendiren alan, günümüzde termal alanımız içerisinde dinlenme odası olarak hizmet vermektedir.

Kar Çeşmesi
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Yetişkin / Çocuk
2 Yetişkin
Yetişkin
Çocuk
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
3. Çocuk Yaşı